Doskový výmenník tepla


Krížový výmenník


Rekuperačný výmenník / papierové vlákno

hliníkový výmenníkJe vyrobený zo špeciálneho papierového vlákna ktorý je odolný voči vysokej vlhkosti, priepustnosti, má dobrú vzduchovú tesnosť, štrukturálna pevnosť a dlhodobú trvácnosť. Hustota vlákien je natoľko malá, že molekuly vlhkosti a zápachu nedokážu preniknúť výmenníkom. Tým pádom teplota ostáva a použitý vzduch sa nemieša s čerstvým vzduchom.

 

Rekuperačný výmenník / papierové vláknoRekuperačný výmenník / hliníkový

Je zhotovený so špeciálneho hliníka, skladá sa s platní ktoré tvoria obal celého výmenníka do ktorého sa vložia tenké hliníkové pliešky spájané spájkou v ochrannej atmosfére alebo zlepených špeciálnym lepidlom. S hliníkových platní prenáša len teplo a vlhkosť ostáva , tento výmenník sa hodí do oblasti kde je veľký teplotný rozdiel medzi vnútorným a vonkajším vzduchom a rozdiel vlhkosťi je malý.

 

Protiprúdový výmenník


Protiprúdový výmenníkProtiprúdový výmenník, papierové vlákno

Vysoko účinný protiprúdový výmenník je vyrobený z ER papiera, určený pre rekuperáciu vzduch-vzduch. Je viac účinný ako krížový výmenník tepla a je určený pre Holtop ventilačné systémy s vyššej účinnej série TP.

 

rotačný výmenníkRotačný výmenník tepla

Rotačný rekuperačný výmenník sa skladá z hliníkového vlnitého pásu (akumulačnej hmoty), ktorá je navinutá na hriadeľ (rotor). Akumulačná hmota rotora výmenníka je tvorená valcom, ktorý má množstvo malých kanálikov, vytvorených navíjaním rovnej a zvlnenej fólie zo zliatiny hliníka.
Keď vonkajší vzduch prejde cez polovicu obratu , odsávaný vzduch sa zároveň v opačnom smere vracia cez druhu polovicu obratu. Toto šírenie tepla medzi týmito dvoma prúdmi spôsobuje tepelnú výmenu vzduchu .